Női praktikák

Arcápolási tippek, készítmények, hatóanyagok...

Arcápolási szerek fajtái, fontosságuk

 

Napjaink szépségápolási szerei késleltetik az öregedés folyamatait, és olykor látványosan megváltoztatják a bőr állapotát. A mindennapos tisztálkodási szerek fontosak, a bőr egészségének megőrzése szempontjából, és mivel hajlamosak vagyunk ezeket elbliccelni, ezért megbeszéljük, hogy mi miért kell.

A smink, az elhalt hámsejtek, a külvilágból származó szennyeződések és a felesleges faggyú eltávolítására használjuk a szappanokat, a sminkeltávolító tejeket, habzó arctisztító krémeket, tisztítóolajokat, a tonikokat és az arcradírokat.
A szappanok lúgos kémhatása nem túl előnyös, zsíros bőrnél erősíti a baktériumok elszaporodását, száraz bőrűeknél pedig még inkább szárítja a bőrt.
Ha makulátlan arcbőrre vágysz, fontos naponta kétszer áttörölni lemosóval. A sminklemosó tejek, habzó arctisztítók sokkal lágyabbak, mint a szappan. Az arc és a nyak tisztítására szolgálnak.
A tonikok a bőrt tonizálják, és a túlzott zsírmennyiséget távolítják el. Ezeknek megvan az az előnyük, hogy azonnal visszaállítják, a bőr tisztítás során megváltozott PH értékét.
pH érték:
A bőr pH-értéke 4 és 6 között változik, tehát enyhén savas. Az arc bőre átlagban 4,7. A zsíros bőr kevésbé savas, míg a száraz bőr nagyobb mértékben.
A lúgos készítmények érzékennyé teszik a bőrt a baktériumokkal szemben, az olyan termékek, amelyek pH semlegesnek hirdetik magukat (5-6 közötti), nem fogják felborítani a bőr egyensúlyát.
A maszkok és bőrradírok mélyebben tudják tisztítani a bőrt, mindegyikük az igényes ápolást biztosítja.
A bőrradírok lehetnek mechanikusak, ezek dörzsölő hatásúak, és lehetnek AHA savas és enzimes radírok.
Ezek megkönnyítik a hámlani készülő sejtek leválását, így az arcbőr sokkal fogékonyabb a hatóanyagok és hidratáló anyagok felvételére.
A hatás azonnali, az arcbőr puhább, finomabb, színe ragyogóbb.
Az érzékeny és rozáceás bőrre nem javasolt, mert többet árt, mint használ, ilyenkor érdemes enzimes radírt használni, amit bízz inkább a kozmetikusra.
Maszkok: Pórusösszehúzó, tisztító, ápoló hatásúak, eltávolítják a szennyeződéseket és a fölösleges faggyút. Használatuk főleg zsíros bőr esetén ajánlott.
Hidratálókrémek: Olyan hatóanyagokat tartalmaznak, amelyek akadályozzák a test természetes víztartalmának párolgását, felszívják a környezet és a kozmetikai szerek nedvességét, így épségben marad a bőr hidrolipid rétege.
Ahhoz, hogy fiatal és szép maradjon a bőrünk mindennap tisztítani, hidratálni, védeni és ápolni kell. Ez a 4 elv alkotja a bőr számára szükséges folyamatos ápolás szabályait.
A nem megfelelően tisztított bőr pórusai eltömődnek, pattanások, mitesszerek jelennek meg, a szaruréteg megvastagszik és veszít rugalmasságából, az arcápolási termékek pedig nem érik el a kívánt hatást.
A reggeli tisztítás azért fontos, mert a salakanyagok felhalmozódnak a bőr megújulása közben, de ha kihagyod ezt a lépést, az alapozó garantáltan szétfolyik és foltos lesz. Este pedig regenerálódik a bőr, és nagyon fontos ilyenkor is letisztítani.
Arcápolási tippek, női praktikák:
Normál bőr: sminklemosónak használj tejet, toniknak borecetes vizet.
Zsíros bőr: Sminklemosó: búzadarát, kakukkfüvet, rozmaringot keverjünk össze tejjel , de lehet még rózsás, uborkás, mályvás, kénes arctisztító, korpás szeborrea esetében oxigénes arctej.
A tonik: kámforos víz (2 csepp), általában 10% alkoholtartalmú tonikot érdemes használni.
Tápláló anyagok olajos szeborrea esetén: liget szépe olaj, csukamáj-olaj, alga, aloé, gránátalma, komló, malátakivonat, klorofill, allantoin. Összehúzó, fertőtlenítő anyagok: Dermafil paszta, kén, hamamelisz, medveszőlő, orvosi zsálya. Nyugtató, gyulladáscsökkentő: kamilla, körömvirág, csipkebogyó, mentafélék stb.
Korpás szeborrea esetén tápláló anyagok: Sörélesztős, alga-iszappakolás, aloé, ginzeng, tojásfehérje, méhpempő, ginko, aloe vera. Összehúzó fertőtlenítő anyagok: kén, ichtiol, szalicilsav, hamamelisz, mentafélék, kakukkfű, zsálya, csipkebogyó, körömvirág, kamilla stb.
Száraz bőr: Tegyünk korpát egy valamilyen kendőbe, fogjuk össze, majd tejbe mártva töröljük át az arcot. Lehet még szkvalános, kamillás, azulénes, mandulás arctejet használni.
Toniknak használjunk kamillateát, vagy alkoholmentes tonikot, aloe verás, azulénes is lehet.
Tápláló pakolás lehet: búza és kukoricacsíra olaj, avokádó olaj, jojobaolaj, földimogyoróolaj, alga, tejtermékek, méz, tojás, gyümölcsök, magvak, allantoin, klorofill, lecitin, koleszterin tartamú készítmények.
Érzékeny bőr: Sminklemosónak: édesmandulaolaj, arctejnek cickafark, hárs, aloé tartalmú készítmény ajánlott, toniknak kamillás víz vagy más nyugtató és alkoholmentes tonik!
Tápláló pakolás lehet: ligetszépe olaj, csukamájolaj, cickafark, körömvirág, kamilla, komló, allantoin, lecitin, ceramid tartalmú készítmény. Összehúzás, nyugtatás: kén, ichtiol, bizabolol, allantoin, panthenol, hamamelisz, cickafark, kamilla, aloé, akác.
Mélyrétegi vízhiányos bőr: hidratáló, uborkás arctej, alkoholmentes tonik.
Tápláló anyagok: földimogyoró olaj, olívaolaj, avokádó olaj, jojobaolaj, kukorica-, búzacsíraolaj, mandulaolaj, szőlőmag-olaj, tej, tojás, méz, gyümölcsök, magvak, allantoin, klorofill, méhpempő, algakivonatok, oxigénmaszkok, AHA savak, koenzim Q10, Cell Repair Complex, gingkó, ananász.
Összehúzó, nyugtató anyagok: Kén, csukamájolaj, hamamelisz, cserszömörce, orvosi zsálya, kamilla, körömvirág, csipkebogyó, aloé, hársfa.
Szépségtipp: Szemkörnyék ápolónak használhatsz édesmandulaolajat, hajad és körmöd táplálásához, pedig ropogtass egy kis mandulát.
Szépségtipp2: antioxidáns hatású a gingkó, zöldtea, E, C-vitamin, ez szép bőr egyik titka.
Arcradír tipp: Keverjünk össze durva kukoricalisztet, mézet és darált diót, hagyjuk 5 percig a bőrön, majd mossuk le.
Bőrradír: tegyünk egy teáskanál porcukrot a bőrtisztító krémhez.

 

Otthon egyszerűen elkészíthető pakolások! Csodaszerek, tippek, trükkök!

Szeretnél néhány félelmetesen hatásos pakolást kipróbálni?

Otthon te is tudsz nagyon egyszerűen készíteni pakolást saját bőrtípusodnak megfelelően. De nem mindegy, hogy miből, pl.: boltban kapható gyümölcsléből nem javaslom, mert tele van tartósítószerrel. Frissen megmosott biogyümölcsből vagy biozöldségből a legideálisabb.
További előnye, hogy saját igényeid szerint állíthatod össze a pakolást, kipróbálhatod, melyik volt hatásos,és az alapanyagok frissen kerülnek érintkezésbe a bőröddel.
Tehát az otthoni pakolás konzerváló anyag-mentes, így nem szívódnak
fel káros anyagok. Ha viszkető érzés jelentkezne, az adott alapanyagot hagyd ki a keverékből!
A savasabb gyümölcsökkel, zöldségekkel vigyázni kell, mint pl.: a meggy, paradicsom, citrom, leveiket csak hígítva szabad érzékeny, rozáceás bőrre alkalmazni.
Továbbá a szőrös és apró magvas gyümölcsök, mint pl.: kivi, eper allergiát okozhatnak, úgyhogy erre is vigyázni kell.
A bőr regenerálásának lépései: a hámlasztás, táplálás, és hidratálás. Ezért fontos, hogy a pakolás előtt alapos arctisztítást végezzünk, hogy a tápanyagok minél jobban felszívódhassanak, különben a felhalmozódott szaru akadályozza ezt.
 A hozzávalók alapján összeállíthatsz hidratáló pakolást, tisztító-frissítő maszkot, eltüntetheted a bőrpírt, ragyogóvá és simává varázsolhatod bőröd.
Úgyhogy irány a konyha!
A vízhiányos bőrre általában a tejtermékek a legjobbak:keverjünk valamilyen gyümölcsöt túróba, tejszínbe vagy joghurtba, és alkalmazzuk a keveréket pakolásként. A tejben lévő kazein nevű fehérje táplálja a bőrt, nyugtató hatású.
Keverhetünk bele sárgabarackot, sárgadinnyét, narancsot vagy
uborkát!
Ezer meg ezer féle pakolást lehet készíteni, kombinálhatod is őket, ha tejtermék, gyümölcs esetleg méz van benne, túl nagyot nem tévedhetsz. Csak a savasabb gyümölcsökkel kell vigyázni!
Talkumot vagy kaolint lehet kapni gyógyszertárban, ami tulajdonképpen azért van, hogy ne folyjon le az arcodról a pakolás. Nézzünk néhány extra ápoló szépségtippet.
 
Bőrszépítő pakolások:
                       
Tipp:Ha arcunkat bekentük, fedjük le celofánnal vagy gézzel, mert ez által növekszik a bőr hőmérséklete, és melegben jobban felszívódnak a hatóanyagok. De azt is csinálhatjuk, hogy fürdés közben, mikor már felpuhult a bőr, akkor rakjuk fel a pakolást.
Hámlasztó és frissítő és feszesítő pakolások:
Tormás :Hámlasztáshoz legjobb a tejfölös, reszelt tormás pakolás. Még az érdes könyökről és sarokról is eltávolítja az elhalt hámréteget, másrészt puhító hatású. De ha érzékeny a bőröd, akkor ne használd!
Citrompakolás:a citromsav lehámlasztja a felső hámsejteket és halványít. Keverjünk össze egy tálban egy ek. olívaolajat egy narancs vagy citrom levével és finomra reszelt héjával. Ezt lágyan masszírozzuk az arcbőrbe, majd kis idő múlva öblítsük le, semmiképpen ne maradjon fent 2-3 percnél tovább. Zsíros bőrre nagyon jó.
Joghurtos-citromleves pakolás:A tág pórusokat tisztítja, csökkenti a faggyúmirigyek működését és erősíti a bőr természetes savköpenyét. Esténként alkalmazd, ne túl töményen.
Tisztító, regeneráló:
Almás-habos tisztító pakolás:Reszeljünk le egy közepes almát, majd verjünk fel egy tojás fehérjét. Keverjük össze, vigyük fel az arcra, nyakra, dekoltázsra, majd 15 perc elteltével, langyos vízzel mossuk le.
Zsíros bőrre ajánlott!
Vörösboros összehúzó pakolás:Zsíros bőrre alkalmazhatjuk azokon a részeken, ahol tágak a pórusok. 2 ek. ásványvízhez adjunk 2 kk. száraz vörösbort és keverjük össze talkummal vagy babahintőporral. Keverjük krémesre, majd kb. 20 percig hagyjuk hatni.
Citromos tojáshabos pakolás:ragyogó és friss lesz a bőröd, ha egy tojásfehérjét habosra versz, és zsíros bőr esetén néhány csepp citromot, száraz bőr esetén, pedig egy kis mézet keversz bele.
Selymes és puha bőr(zsír és vízhiányos bőrre):
Tejszínhabos hidratálás:Kiszáradt bőrre kenj fel egy kis felvert tejszínhabot. Ettől bőröd visszanyeri eredeti rugalmasságát, puhaságát, mivel kevés zsírt és vitaminokat is tartalmaz.
A sárgarépás-joghurtos-olívaolajas pakolástól friss, üde és selymes tapintású lesz az arc. 5-10 perc után le lehet mosni.
Tojássárgája pakolás:Válasszunk szét egy tojás sárgáját, a fehérjétől. A sárgájához keverjünk egy evőkanál mézet, egy evőkanál olívaolajat, hagyjuk hatni 20 percig, majd langyos vízzel alaposan mossuk le. Ez a keverék kiválóan vitalizálja az arcbőrt, gátolja annak öregedését, és pótolja a hiányzó zsírokat is.
Nyugtató, lazító:
A rózsa megnyugtatja, tisztítja, ápolja a fáradt érzékeny bőrt.
A rózsavizes arctonik nyugtatja a bőrt, amit könnyen elkészíthetsz. Egy edénybe vegyünk langyos vizet és a rózsaszirmokat hagyjuk benne kb. egy óra hosszáig, az így kapott lemosóba mártsunk puha vattát, majd töröljük át vele az arcunkat, de rajta is hagyhatjuk 10-15 percre. A rózsaszirmos arctisztító tonik tisztítja a bőrt, érzékeny bőrre nagyon jó, ellazít, regenerál, és véd.
Hidratáló pakolások:
Uborka: ha szeretnél egy hidratáló és frissítő pakolást, reszelj
le egy uborkát. Ha zsíros a bőröd keverd össze ugyanannyi joghurttal, ha száraz akkor pedig tejföllel. Rakd fel vastagon az arcodra, nyakadra és a dekoltázsodra.
Eper:eperlevet keverjünk össze egy kis tejporral és egy kis kaolinnal, ez megszépíti a normál száraz bőrt.
Mézes túrós pakolás:A méz-túró keveréke kitűnő hidratáló. Két evőkanál túróhoz adjunk egy evőkanál mézet. Vigyük fel a dekoltázsra és a nyakra, és körülbelül 20 perc múlva mossuk le langyos vízzel. A méz gazdag vitaminokban és ásványi anyagokban, ezért tápláló és feszesíti a bőrt.
Feszes és szép bőr:
Narancs: a déligyümölcsből készült lemosónak nem csak az illata fantasztikus, hanem a hatékonysága is. A barna bőrszínt kifejezetten élénkíti. Facsarj ki egyet, majd a levével töröld át az arcod. Vagy narancsléhez adjunk tejport és kaolint, ez jó az öregedő bőrre, de a tööbi bőrtípusra is
Paradicsommal kiváló tápláló pakolást készíthetsz érett bőrre.
Szitán passzírozz át egy paradicsomot, keverj össze 1 kávéskanál tejszínnel, 1 evőkanál zabpehellyel és a gyógyszertárban kapható bóraxoldattal. Zsíros bőrre tejszín helyett natúr joghurtot használj. 10 perc után mosd le!
Szőlő: Pépjét tejporral összekeverjük, vízhiányos, öregedő
bőrre használjuk. Tápláló, frissítő, hidratáló hatású.
Luxuskényeztetés:
Csokoládépakolás a szép bőrért: A kakaó antioxidáns tartalmú: flavonoid-tartalma magas, segíti a sejtregenerációt. A csokoládés pakolás rendkívül látványosan javítja a bőr minőségét, revitalizál, aktivizálja a zsírbontást, hidratálja a bőrt és biztosítja az ásványi anyag utánpótlást.
Boldogsághormonokat termel, melynek köszönhetően egyből jókedvre derülsz. Keverjünk össze olvasztott étcsokoládét, lehetőleg 70-80 %-osat egy kis tejszínnel és 1 ek. mézzel, majd vigyük fel a bőrre. Száradás után mossuk le.
Zsírosabb bőrűek számára: Egy felvert tojásfehérjébe rakjunk eredeti kakaóport, majd adjunk hozzá egy pár csepp olívaolajat és egy kis mézet. Alaposan keverjük össze, hogy krém állagú legyen. Ezzel kenjük be az arcunkat és pihenjünk így 20 percet. A bőr ezután selymes tapintású, feszes és rugalmas lesz. Narancsbőrre kifejezetten jó.
 
Ha kíváncsi vagy még néhány arcbőrödnek megfelelő pakolásra, akkor az egyes bőrtípusok bejegyzésében megtalálod.

 

Érett, ráncos bőr ápolása, pakolástippek...

 

Miért kell már 25 éves kor után az öregedésgátlásra fektetni a hangsúlyt?

Ha elmúltál 25 éves, akkor bőröd különleges ápolást igényel. Az öregedésgátlásra egyre jobban oda kell figyelni, mert ilyenkor már egyre csökken a bőr rugalmasságáért és feszességéért felelős kollagén, elasztin, hyaluronsav, nedvesség megkötő faktorok, ha pedig dohányzol, vagy kevés vitamint fogyasztasz, lehet, hogy ezt a bőröd elég rosszul tűri.
Ezen kívül sok külső és belső tényező van, amire -ha az időt nem is tudjuk visszafordítani-, de többé-kevésbé mi is tudunk hatni.
Itt találsz néhány tanácsot, hogy mire figyelj, ha 20 évvel fiatalabbnak szeretnél kinézni.
Mi jellemző az érett bőrre?
A természetes öregedés a sejtmegújulás folyamatának lassulásával kezdődik. A szaruréteg megvastagodik, és veszít rugalmasságából. Mivel a faggyú és verejtékmirigyek aktivitása csökken, ezért nem alakul ki a bőrfelszíni emulzió és nő a vízleadás, vagyis a bőr szárazzá válik.
Ha a szaruréteg megvastagszik, akkor nehezen jut az oxigén a bőrbe. A bőr nedvesség megkötő faktorai, a hyaluronsav is csökken, így a bőr mélyrétegi vízhiányos és érzékeny lesz.
Az irharétegben az elasztin és kollagén rostok mennyiségi és minőségi csökkenésének következtében a bőr veszít rugalmasságából és feszességéből. Megjelennek az első mély ráncok.
A hám és az irha közötti anyagcsere folyamatok lelassulnak, a bőrgyulladásra hajlamos, érzékeny, sérülékeny, rozácea alakulhat ki színe fakóbbá, sápadttá válik.
A menopauza után, 5 év alatt a bőr kollagén állományának 30%-át veszti el.
A nyirok és véredények megkeményedése és megvastagodása lassítja a vér és a nyiroknedvek keringését, és ezzel hátráltatja a sejtek közötti anyagcserét.
Mik azok a tényezők, amitől gyorsabban öregszik a bőrünk?
 
A napsütés rontja az érett bőr amúgy sem túl jó helyzetét.
Két tényező befolyásolja a bőr öregedését, aminek aránya felettébb meglepő: 20 százalék genetikai ok, 80 százalék életmód, bőrápolás.
A napfény, sajnos, a bőr fiatalságának gyilkosa, ezért figyelj oda, hogy mennyi időt töltesz a napon.
Csak az emberi szem által nem látható (UV-A, UV-B) tartomány veszélyes, sok szabadgyököt szabadít fel, ami a ráncosodás legfőbb ellensége. Sajnos ezt az emberi szem nem érzékeli, és amit nem látunk, arról pedig hajlamosak vagyunk azt hinni, hogy nincs is.
Az UV fény rombolja a kollagén és elasztin rostokat, a szabadgyökök felhalmozódása pedig szintén káros, mert roncsolja a szervezetünkben lévő zsírokat, fehérjéket és a DNS-t, amelyeket antioxidánsokkal tudunk kompenzálni.
A dohányzás rontja a hajszáleres keringést, ennek eredményeképpen a bőr oxigén- és tápanyag-hiányossá válik, a kötőszövet rostjai megnyúlnak, a sejtek, szövetek ellenálló képessége csökken. 1 szál cigi 25 mg C-vitamint von el a szervezettől. Hát ez elég sok.
Az alkoholt lehetőleg kerüld, erősen vízelvonó hatású. Persze egy kicsi senkinek sem árt, azért néha be lehet csiccsenteni.
Belső oka lehet: az éjszakázás, kevés pihenés, nem megfelelő táplálkozás, betegségek, hormonzavar, stressz, anyagcserezavar.
Azért nem olyan rossz a helyzet, mert mi is nagyon sokat tudunk tenni, azért hogy minél tovább szép legyen a bőrünk. Hogyan?
4 tanács a ráncok ellen:
Bőrgyógyász felírhat hormontartalmú krémet, amik kitűnően kiegészítik a kozmetikai kezelést.
Itt már a megelőzés korszaka lejárt, ehelyett a regenerálásra, az öregedés késleltetésére kell hangsúlyt fektetni.
1. tanács:a kozmetikumok jó minőségűek legyenek. Éjszakára regeneráló krémet válassz, ami lehet egy kicsit zsírosabb.
2. tanács:
Az olívaolaj, avokádóolaj tartalmú krémeket használj, mert kitűnően ápolják az érett bőrt!
3.tanács: Mivel a bőr hámrétege megvastagszik, ezért érdemes arcradírt használni, de javaslom az AHA-ás hámlasztást, ami után a bőr fellélegzik, és puha, bársonyos lesz.
4.tanács: Fontos az antioxidáns védelem, ami sok gyümölcs, zöldség fogyasztásával valósul meg, emellett étrend kiegészítőt is nyugodtan szedhetünk, mert úgysem tudunk annyit enni, ami biztosítja a napi vitaminbevitelt. Antioxidáns hatású vitamin a C, E, A-vitamin, a Q10- koenzim, ami E-vitamint helyettesíti, a szerkezete nagyon hasonló és a bőrnek nagyon jó.
!
Azt azért el kell, hogy áruljam a elasztin, kollagén tartalmú krémek használata koránt sem olyan túl hatásos, mivel óriásmolekulákból állnak, és ezért nem tudnak felszívódni a bőrbe.
Házi Pakolások, tippek érett bőrre:
Paradicsomos Pakolás:
Házi kozmetikumok közül a paradicsomos pakolás a leghatékonyabb az öregedő bőr ápolására. Két érett paradicsomot passzírozzunk át szitán, keverjük össze 1-1 teáskanál tejszínnel, zabpehellyel és bóraxszal. Érzékeny bőrre inkább ne tegyük.
Burgonyás Pakolás:
Ránctalanít: a krumplis maszk felélénkíti a sejtek működését. Egy héjában főtt bugonyát passzírozz szét villával, majd keverd össze 1 tojássárgájával és tejjel. A pépet miután kissé kihűlt, vigye fel az arcára. 10 perc elteltével öblítse le langyos vízzel. A gumós növényben található tápanyagok serkentik a sejtek anyagcseréjét, a nedvesség pedig „kipárnázza” a bőrt. Az eredmény: ragyogóan friss, sima arcbőr.
Avokádópakolás:
Hozzávalók: 1 tojássárgája, 1 ek. olívaolaj, 2 ek. összetört avokádó
A hozzávalókat összekeverjük, majd azonnal az arcra, a nyakra és a dekoltázsra kenjük. Körülbelül fél óra elteltével papírtörülközővel távolítjuk el a bőrről. 
Ez a maszk a száraz, lestrapált és kissé érett bőrre való, de bármilyen bőrtípusra jól alkalmazható. Az avokádó és az olíva gazdagon tartalmaz ápoló vitaminokat.
Narancsos pakolás:
Fél narancs héjában kikeverhetsz egy fiatalító pakolást: vegyíts majonézt egy kevés narancslével. Pihentesd a keveréket, majd vidd fel az arcodra. A narancs héjában ugyanis sok vitamin, ami így a masszába kerül. A narancs egyébként feszesítő, C-vitamin tartalmánál fogva pedig ránctalanító.

Tanácsok a gyulladásra hajlamos érzékeny bőrre, és a rozáceás bőrre...

Úgy érzed, a bőröd folyton húzódik, a szúró, égő érzés már rendszeressé válik? Nem tudod mi az ami tényleg használ?

 

Lássuk az előzményeket:

A túlérzékeny bőrt érő irritációk hőérzetben és sűrűn jelentkező bőrpír formájában jelennek meg. Az érzékeny bőr nem bőrtípus függő, de leggyakrabban a száraz bőrnél fordul elő.
A hozzáértők szerint manapság a nők több mint 63 %-ának érzékeny a bőre, hála a bolti készítmények mesterséges adalékanyagainak, a környezetszennyezésnek, és a stressznek.
 
Kialakulásának oka leggyakrabban:
  •          Helytelen életmód (Pl.: cigaretta)
  •          Nem megfelelő kozmetikumok használata vagy sokféle hatóanyag kombinálása is könnyen érzékennyé teheti a bőrt
  •          Időjárás viszontagságai (szél, hőingadozás)
  •          Mechanikai hatások
  •          Vérkeringési rendellenesség
  •          Örökletes hajlam is lehet
 
Milyen fázisai vannak?
A rozácea a bőr szimmetrikus gyulladása, ami szakaszosan alakul ki. Először az arc könnyen kipirosodik, majd a második szakaszban a bőrpír rohamokban jelentkezik, főként hirtelen hőmérsékletváltozás hatására.
Harmadszor hajszálértágulatok jelennek meg az arcon, ez a gyulladásra hajlamos érzékeny bőr. Az utolsó szakasz a rozácea, ilyenkor apró gennyes hólyagocskák, tágult erek, bőrmegvastagodás jelentkezhet.
A rozáceának két fajtája van, az egyik az aktív, ilyenkor piros az arc az oxigén dús vértől, és van a passzív vérbőség, amikor lila.
 
Mi a magyarázata?
Gyakran az érfalgyengeség, alkohol, fűszeres ételek fogyasztása, dohányzás, stressz, hőhullámok okozzák ezt a kellemetlen bőrbetegséget.
Hogyan kezeljük?
Az egészséges életmód és kifejezetten a rozáceára kifejlesztett krémek sokat segíthetnek, de nem árt bőrgyógyászhoz fordulni vele, mert ha nem vigyázunk, könnyen súlyosbodhat a dolog. A rendszeres kozmetikai kezelés is nagyon hasznos, de a kozmetikus kötöttségekkel kezelheti, ha már rozáceáról van szó.
Ne kenjünk magunkra akármit, fontos, hogy csak érzékeny bőrre való készítményt használjunk. Érfalerősítő, gyulladáscsökkentő hatóanyagokat alkalmazzunk, mint Pl.: E, C, P- vitamin. Készítményeink legyenek alkoholmentes és fényvédő faktort tartalmazó termékek.
 
Tanácsok, amit minden érzékeny bőrű emberkének tudnia kell:
Túl sok szolizás, napozás fényvédő faktor nélkül, ki se menj az utcára nyáron, ha nem kented be magad, na, jó kimehetsz, de egyébként állandóan kenni kéne magunkat, mert a sugarak rendkívül káros hatással vannak bőrünkre, az öregedést is 80%-ban a napsugarak okozzák.
Aztán a gyümölcssavas készítmények nagyon jók, de nem ennek a bőrnek. Úgyhogy ezt kerüljük, és a gőzölés, mechanikus radírozás sem javasolt.
Különösen télen kell jobban odafigyelni bőrünkre, mert sok káros hatás éri. Egy csésze kávétól vagy kólafélétől (mivel sok bennük a koffein) is fokozottabb bőrpírrel válaszol az arc.
Óvatosan kell bánni az alkohollal, erős fűszerekkel is, mert ezekre ugyanúgy reagálhat, mert ezek a szerek fokozzák a keringést, ami könnyen vöröses foltokhoz, viszkető érzéshez vezethet.
Az ápoláshoz olyan krémeket kell használni, amelyek nyugtató anyagokat tartalmaznak, gyulladásgátlók, hidratálnak, és lipidréteget hoznak létre az arcon . ( bisabolol,aloe vera, mogyoróolaj, ceramid, mandulaolaj, olívaolaj, jojobaolaj, ligetszépeolaj, makadámiaolaj)
Lehetőleg figyeljünk oda a krémek összetevőire is, illatanyagmentes, színezékmentes legyen, és az illóolajok is kerülendők, mert allergiát okozhatnak.
Ha túl hosszú ideig zuhanyozunk, ráadásul forró vízben, azt a bőrünk nagyon rosszul tűri, kiszárad és csökken az ellenálló képessége. A szappan pedig még rátesz egy lapáttal. Viszont a hideg-meleg váltott zuhany nagyon jó hatású.
A szappan és az arc tonik használata merénylet az érzékeny bőr ellen. A természetes alapanyagokkal kisebb a valószínűsége, hogy tévedünk.
Összegezve a gyulladásra hajlamos és rozáceás bőr nagyon finom ápolást és odafigyelést igényel, ezért fontos a nyugtatás, táplálás, regenerálás, nagyon sokat jelent, ha heti egy-két alkalommal csinálsz otthon egy kis vitalizáló pakolást.
Pakolástippek érzékeny bőrre:
Túrós pakolás:
Kevés túrót egy kanál mézzel és egy tojássárgájával összekeverünk, hogy kenhető állagú legyen. Kb. 20 percig hagyjuk bőrünkön, majd langyos vízzel öblítsük le. A túróban lévő kazein nyugtató hatású, a méz hidratál, a tojássárgája zsírpótló. Ez együtt egy vitaminbomba a bőrnek.
Tojássárgája pakolás:
Egy tojássárgájához tegyünk egy evőkanál mézet, két kiskanál olívaolajat, és alaposan keverjük össze. Ha a bőr vízhiányos, kenjük be először hidratálókrémmel, majd így vigyük fel a masszát az arcra, és száradásig (kb. 20 perc) hagyjuk rajta. Langyos vízzel alaposan mossuk le. Ez a pakolás regenerál, gátolja az öregedést, és pótolja a hiányzó zsírokat is.
Avokádópakolás:
 
Hozzávalók: 1 tojássárgája, 1 ek. olívaolaj, 2 ek. összetört avokádó
A hozzávalókat összekeverjük, majd azonnal az arcra, a nyakra és a dekoltázsra kenjük. Körülbelül fél óra elteltével papírtörülközővel távolítjuk el a bőrről. 
Ez a maszk a száraz, lestrapált és kissé érett bőrre való, de bármilyen bőrtípusra jól alkalmazható. Az avokádó és az olíva gazdagon tartalmaz ápoló vitaminokat.
Banános pakolás:
Péppé törve tejjel, tejszínnel, száraz érzékeny bőrre alkalmazható, bőrtápláló hatású. P-vitamin tartalma érrugalmasító hatású.
Krumplis maszk:
Hozzávalók: egy megfőzött és meghámozott burgonya
1 kk. tejszín
összevágott petrezselyem
Az összetört burgonyát összekeverjük a tejszínnel és a petrezselyemmel, és még melegen felrakjuk az arcra.
A burgonya tápláló, gyulladásgátló, frissítő és regeneráló tulajdonságú. A petrezselyem a rengeteg klorofillt tartalmaz, emellett C és P vitamint is, ami hatásos a száraz, érzékeny bőr esetén. A tejszín nyugtatja, hidratálja és védi az arcbőrünket, mivel zsírtartalma magas. Érzékeny bőrre, sőt ekcémás bőrre is nagyon jó.
A víz és zsírhiányos bőrre való pakolásokat is nyugodtan kipróbálhatod, amit az előző bejegyzésekben megtalálsz.

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!