Női praktikák

Mit tegyünk a karikás szem és a táskás szem ellen?

Miért fontos a szemápolás?

Karikás szem:
A szem és a szemkörnyék rendszeres ápolásának elmulasztása számos szépséghiba kialakulásához vezethet. Sok kellemetlen elváltozást kerülhetünk el, ha mindennapi kozmetikánk során szemünket is gondos ápolásban részesítjük.
A szemek szépségeelsősorban egészségi állapotunktól függ, de természetesen hozzájárul a szem alakja, nagysága, a szempillák sűrűsége és hosszúsága, a szemöldök formája és szemhéjak bőrének minősége.
Ennek megfelelően a szemápolás kiterjed a megelőzésre, az edzésre, a kondicionálásra és a díszítésre. A megelőzésben fontos szerep jut a helyes életmódnak, a korszerű táplálkozásnak és a szem védelmének.
Lehetőleg kerüljük a poros, füstös levegőt és a túl erős fényt, óvjuk szemünket a huzattól, szükség esetén hordjunk jó minőségű szemüveget. Elengedhetetlen a napi 7-8 órai alvás, ellenkező esetben a szem alatti sötét karikák keletkeznek, amelyek öregítik, fáradttá teszik az arcot.
Fogyasszunk minél több A-vitamint tartalmazó élelmiszert, mert az A-vitamin fokozza a szem látóképességét. Nagy mennyiségben található a sárgarépában, a sütőtökben, májban, tojássárgájában.
Torna a karikás szem enyhítésére:
Az edzés hatásos módja a szemgimnasztika, amely a szemgolyó tornáztatását jelenti. Hatására fokozódik a vérkeringés, ezáltal megszűnik vagy enyhül a szem fáradtsága, amit szúró, égő érzés formájában érzékelünk.
A szemgolyókat lassan mozgassuk jobbra és balra, majd felfelé és lefelé. Rövid pihenés után, többször ismételjük.
Kondicionálással a meglévő szépséghibák enyhítését és az idővel kialakuló rendellenességek késleltetését érhetjük el. A szem kifáradása és a szemfehérje erezettsége esetén kitűnő hatásúak a búzavirágból készült borogatások.
Főzzünk szalmasárga teát a gyógynövényből, majd a leszűrt, langyos folyadékba mártsunk gézt vagy vattadarabot.
Félig kinyomkodva tegyük a csukott szemhéjakra és gyakran cserélgessük. Befejezésül töröljük szárazra és vékonyan kenjük be hidratáló krémmel.
Rendszertelen alvás következtében szem alatti karikák, táskák jelennek meg. Hársfateából készített borogatással mérsékelhetjük e kellemetlen szépséghibát. A karikás szem kialakulását a kialvatlanságon kívül okozhatják pl.: a vérkeringési és anyagcserezavarok, máj, vese, és szívbántalmak, a petefészek rendellenességei, valamint a kevés mozgás miatt oxigénhiányossá válik ez a rész.
Ilyenkor csak a kiváltó ok megszűntetése után segítenek a borogatások. A legtöbb kozmetikai cég egy sor speciális szemkörnyék ápoló terméket dob piacra, amelyek célja, többek között a karikás szem enyhítése. De a smink is nagyon sokat segít a látszaton.
Táskás szem:
Olyan duzzanatok, amelyek a szem alatt megjelenő, vízzel telt, csúnya kis zacskóknak tűnnek. A víz abnormális felgyülemlése a természetes kiválasztás és vízhajtás elégtelenségének következménye. Bizonyos krémek, amelyek arcápolásra kitűnően megfelelnek, a táskás szem kialakulását okozhatják.
Gyógymód: Duzzanatcsökkentő szemápoló krém használata mellett alkalmazhatunk petrezselyemből készült borogatást 5-10 percig.
A szem körüli ráncok a szarkalábak, amelyek folyamatosan mélyülnek, ezt a bőr alatti kötőszövet víztartalmának csökkenése is elősegíti. A folyamatot lassíthatjuk szemránckrém használatával. A szem környékén a bőr jellegzetesen vékony és érzékeny, ezért a krémet lágy, simító mozdulatokkal masszírozzuk a bőrbe, a halántéktól kiindulva a belső szemzug felé.
Minden nő szeretné, ha hosszú, selymes szempillái lennének.
Tipp: A szempillák fényét fokozhatjuk, növekedését gyorsíthatjuk, ha naponta átkeféljük ricinusolajba mártott kefével. Vigyázzunk, hogy a szembe ne kerüljön az olajból.

 

 

Az arcmasszázs bőrszépítő hatása

 

Tudtad, hogy az arcmasszázs nem csak a kényeztetésre szolgál, hanem rengeteg hasznos hatása is van?

Semmi sem ér fel egy jó masszázzsal, amit a kozmetikusunktól kapunk, de a naponta vagy heti rendszerességgel végzett önmasszírozás is felpezsdíti a vért, és stimulálja a nyirokedény-rendszert.
A kozmetikai masszázs célja a szövetek rugalmasságának és feszességének megtartása, az öregedési tünetek megelőzése, kialakulásának késleltetése, a szervezet frissítése, fáradtság csökkentése.
A kozmetikában a klasszikus masszázsfogásokon kívül, svéd ill. nyirokmasszázst is alkalmaznak, ami a fogyókúra nagyon jó kiegészítője.
Masszázs hatása a bőrre:
  • Javul a hám ellenálló képessége- elősegíti az elhalt hámsejtek leválását
  • Felgyorsulnak a kötőszövet élettani folyamatai, fokozódik a sejtek, a rostok képződése- lassítja az öregedést.
  • Egyenletessé teszik a mirigyek működését, így az általuk termelt váladék gyorsabban távozik
  • Csökken a mitesszerképződés
  • A bőr hőmérsékletének emelkedése javítja a tápanyagok felszívódását
  • Biztosított a bőr hidratációja, ami sima és bársonyos lesz.
  • Rendszeres masszázs megváltoztatja a zsírszövet eloszlását, mennyiségük csökken.
Masszázs hatása az izmokra:
Masszázs hatására javul az izmok oxigén, és tápanyag ellátása, de a bennük felhalmozódó bomlástermékek eltávozása is.
Az izomláz által keletkezett tejsav gyorsabb távozását eredményezi, regenerálódik a fáradt izom, fokozódik a teljesítőképessége.
A masszázs csökkenti az idegrendszer feszültségét, nyugtató hatással van rá, így egy stresszes időszak után keressük fel kozmetikusunkat, hogy kényeztessen minket egy kicsit, és garantáltan felfrissülünk.
Otthoni masszázs:
Használjunk arcmasszázshoz való emulziót vagy olajat, de feltétlenül tisztítsuk meg előtte az arcot!
  1. Vigyük fel az emulziót az arcbőrre. Hüvelykujjunkat helyezzük a halántéknál a hajtőre, három ujjunkat pedig a szemöldökök közé.Húzzuk végig az ujjunkat a homlokon, hogy összeérjenek a hüvelykujjal. Dolgozzuk át az egész homlokot ezzel a módszerrel.
  2. Fogjuk a bőrt határozottan a mutató és hüvelyk ujj közé,szimmetrikusan, egyszerre haladva centiméterről centiméterre.Ismételjük a gyakorlatot az orcáktól a halántékig. Aztán a szájtól a fülek felé, majd az álltól az állkapocsig.Ugyanígy ismételjük az egyenesen tartott álltól a nyak aljáig.
  3. Majd a két kéz négy-négy ujjával paskoljuk végig a megcsipkedett területet.Felváltva simítsuk végig az álltól a nyakig terjedő részt jobb és bal kézfejünkkel.
Milyen masszázsolajat használj?
Egyes olajok a testi, lelki és szellemi jó közérzetet fokozzák, és kihatnak a kedélyállapotra. A masszázs hatására a bőr bársonyos és puha lesz, a megfelelő illat segít az ellazulásban, az izmok regenerálódásában.
A masszázsolaj valamilyen hidegen sajtolt növényi bázisolajból (például jojoba- vagy olívaolajból) és néhány csepp illóolajból áll. A kétféle olajat alaposan keverjük össze!
Gyakran használják még a mandulaolajat, jojobaolajat az avokádóolajat, mogyoróolajat, a szőlőmag-, az olíva-, a barackmag-, a szója- és a napraforgóolajat.
Ezekbe rakhatunk pár csepp illóolajat: pl.: frissítő az édeskömény és a citrom, ez egyébként bőrmegereszkedés ellen is hat.
Nyugtató-lazító masszázsolaj

– 1 dl bázisolaj
– 5 csepp levendulaolaj
De rakhatunk bele rózsaolajat is, ami szintén nyugtató hatású.
Zsíros bőrre a kakukkfű és a rozmaring a legalkalmassabb. Ezt a sárgabarackmagolajhoz adjuk.
Nagyon sokféle illóolajat lehet kapni, de ezeket nagyon kis mennyiségben szabad alkalmazni, ha érzékeny a bőröd vigyázz vele, mert allergiát okozhat, de emellett rengeteg jó tulajdonsága van, szinte az összes illóolaj fertőtlenítő, baktériumölő hatású is.

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!