Női praktikák

Tudományos magyarázat arra, miért kell belülről táplálni szépségünket

Az emberi testben milliónyi kémiai folyamat játszódik le. Egészségünket és szépségünket megőrizhetjük mindaddig, amíg ezek a folyamatok egyensúlyban állnak. Szervezetünk egyre nagyobb környezeti terhelésnek van kitéve, akaratlanul is egészségromboló anyagok tömkelegét vesszük magunkhoz nap, mint nap.
 
Ennek hatására a szabadgyökök kórósan elszaporodnak a szervezetünkben, aminek súlyos
 
következményei lehetnek.
Miért kell olyan nagy hangsúlyt fektetni a szabadgyökök elleni védekezésre?
A szabadgyök egy molekula része, melynek egy plusz töltése van és egy szabad elektronnal rendelkezik. Instabil molekulát alkot, mely kapcsolatba léphet a szomszédos molekulákkal. Egy károsító reakciósorozatot indít meg, mely kihat a sejt örökítő anyagára, a sejt felépítésére és anyagcseréjére. Ennek következtében a szövetek romlása, a szervezet öregedése jön létre.
A szabadgyökök az UV-sugárzás, a szennyeződések, a dohányzás, az alkohol hatására elszaporodnak, és megbontják a sejtek egyensúlyát.

A tápanyagok hasznosításához oxigénre van szükség, tehát a szervezetben oxidációs folyamatok mennek végbe, amit úgy is nevezhetünk, hogy lassú égés.

Közben a szabadgyökök feladata a szervezet védelme a betolakodók ellen, ami teljesen normális. Gond csak akkor van, ha a szervezet nem képes megfékezni egy káros folyamatot, amely a szabadgyökök elszaporodásából következik.

Ha ez az egyensúlyi szint felborul, akkor a szabadgyökök dominószerűen kezdik el rombolni egészséges sejtjeinket.

A szabadgyököknek eggyel kevesebb vagy eggyel több elektronjuk van. Ettől aztán teljesen megtébolyulnak, és egyetlen céljuk, hogy szerezzenek egy elektront, vagy megszabaduljanak a feleslegestől. Ezért támadják a normális sejteket, amelyben megfelelő számú elektron található. Ha a sejtek nem képesek a védekezésre a fosztogatás után maguk is szabadgyökökké válnak, amely egy veszélyes reakciósorozatot indít be. A szabadgyökök támadása a DNS degenerációjához és ellenőrizhetetlen sejtburjánzáshoz vezethet.

Az öregedési folyamatok, a bőr idő előtti öregedése során a szabadgyökös folyamatok jelenléte figyelhető meg.
Antioxidánsokkal a szabadgyökök féken tarthatók, befogják az elszabadult szabadgyököket, ezzel gátolják a terjedésüket és károsító hatásukat a szervezetben.
Az antioxidánsok képesek arra, hogy egészségesen tartsanak bennünket, emellett befolyásolják, milyen gyorsan és mennyire öregszünk…
Naponta 600 milliárd sejtünk pusztul el és újak épülnek föl!
Minden hónapban megújul a bőr, pár hónapon belül pedig testünk összes sejtje. Ez a hihetetlen teljesítmény bizonyítja, hogy mennyire fontos a sejtek optimális ellátása az anyagcsere zavartalan működéséhez.
Az ételek és italok, amelyeket elfogyasztunk, hatással vannak külső megjelenésünkre. Ha elegendő mennyiségű ásványvizet, gyümölcslevet iszunk, bőrünk sejtjei is megfelelően hidratáltak lesznek.
Akkor helyes a táplálkozásunk, ha minden tápanyagból a megfelelő mennyiséget vesszük magunkhoz. A fehérjéken, szénhidrátokon, zsírokon kívül szükségünk van vitaminokra és ásványi anyagokra, amelyet élő, méreganyagmentes élelmiszerek által kellene biztosítanunk.
Sajnos ma már nem tudunk annyit enni, hogy minden fontos tápanyagot biztosítsunk szervezetünknek, ezért azt táplálék kiegészítőkkel kell magunkhoz venni.
Ha a szervezetben nincs elegendő antioxidáns, a szabad gyököknek egyszerű lesz a dolguk. Következmény: a különböző betegségek megjelenése és a bőr idő előtti öregedése.
Nem kis gondot jelent a civilizációs étrend és a környezeti eredetű méreganyagok szervezetre gyakorolt káros hatása sem, és emiatt ma már nélkülözhetetlen a lúgosító, méregtelenítő készítmények használata.
Ha szeretnénk, hogy bőrünk sokáig megőrizze rugalmasságát, már fiatalkorban oda kell figyelnünk a kiegyensúlyozott táplálkozásra, az elegendő testmozgásra és, hogy sokat tartózkodjunk friss levegőn. Így közérzetünk is kiváló lesz. De ha a táplálékokkal mégsem tudjuk a  megfelelő tápanyagokat, vitaminokat, ásványi anyagokat bevinni a szervezetünkbe, pótoljuk azt máshogy!

 

Mit (t)egyél, hogy szép legyél?

 

A jó megjelenéshez, a pozitív önképhez hozzátartozik a sima és bársonyos bőr látványa.
A bőrünk kiemeli szépségünket, ezért mi nők, különösen nagy figyelmet szentelünk bőrünk állapotának. Ha sokáig szeretnénk megőrizni bőrünk szépségét, már fiatalkorban el kell kezdeni gondoskodni róla.
Bőrünk rengeteg funkciót lát el, védekező, hőszabályzó, kiválasztó, légző, felszívó szerepe van és érzékszerv. A külvilágból jövő hatásokat, információkat felfogja, és továbbítja szervezetünk felé, valamint a szervezetünk belső állapotáról is árulkodik. A bőr szépsége nagyban függ az irharétegében található kollagén és elasztin mennyiségétől, amely a bőr rugalmasságáért, feszességéért felel.
C-vitamin hiányában a kollagén kevésbé stabil, ebből kifolyólag lassul a sebgyógyulás, megváltozik a hajszálerek áteresztő képessége. 25 éves kor után a kollagén és az elasztin rostok egyre merevebbé válnak, csökken vízfelvevő képességük és a bőr rugalmassága, később petyhüdt, ráncos és száraz lesz. Erre a problémára már léteznek kollagén injekciók, de mi magunk is fokozhatjuk a kollagén termelődését.
A hyaluronsav egy kiváló vízmegkötő képességű anyag, 1 mg hyaluronsav 1000 ml vizet képes megkötni, így biztosítja a bőr rugalmasságát, simaságát, hidratáltságát. Idővel azonban a hyaluronsav termelődése is csökken, és a szabadgyökök veszik át az uralmat, hacsak harcba nem szállunk velük.
Az élete során minden ember teste ki van téve a normális elhasználódási és öregedési folyamatoknak. Mindamellett, van egy sor olyan külső tényező, ami felgyorsítja a természetes öregedési folyamatot. Ezek kedveznek a szabad gyökök termelődésének, amelyek nagy mennyiségben tartósan károsítják a test sejtjeit. Következmény: testünk első sorban a számtalan szabad gyök leküzdésével van elfoglalva, és elhanyagolja a természetes regenerációs feladatait. A bőr állapotát kedvezőtlenül befolyásolják a káros anyagok is. Természetesen itt minden olyan káros anyagra gondolunk, amit akaratlanul, de minden nap, és ily módon mindig magunkhoz veszünk.
A szervezet enzimrendszere hatástalanítja egy ideig a szabadgyököket, véd az oxidációtól. A vitaminok (A, C, E, F, Q10, polifenol), gyógynövények kémiai védelmet adnak, gátolják, hogy káros kémiai folyamatok induljanak meg.

Viszont nincs olyan kozmetikai krém, amely kompenzálni tudja a bőr természetes egészségében és szépségében beállt elváltozást, amelyet a hiányos táplálkozás, dohányzás, alkoholfogyasztás, az elégtelen levegőzés, kevés folyadékfogyasztás vagy a nem megfelelő mennyiségű pihenés okoz.

Alapvető tény, hogy szervezetünk egészséges működéséhez sok folyadékra van szükségünk, hiszen testünk 70 %-át víz alkotja. A szépség legfontosabb kulcsa pedig a bőrünk egészsége, amely csak akkor lehetséges, ha igyekszünk betartani néhány dolgot.

Mert hiába kenjük magunkra a legdrágább kozmetikai készítményeket, ha belülről szomjazunk az értékes nyomelemekre és ásványi anyagokra!

A természetes szépséget megfelelő életformával, táplálkozással, folyadékfogyasztással és táplálék-kiegészítőkkel megőrizhetjük, az öregedés folyamatát pedig akár vissza is fordíthatjuk, hiszen a táplálkozás tudomány fejlődésével köztudottá vált, hogy a szépség belülről fakad. Így a külsőnket is kedvezően befolyásoló, egészséges összetételű étrendre is igyekezzünk nagyobb gondot fordítani!

 

Az Egészségügyi Világszervezet (WHO) adatai szerint egészségi állapotunk (így bőrünk egészségi állapota is) 27 százalékban a genetikától, 19 százalékban a környezeti ártalmaktól, 11 százalékban az egészségügyi szolgáltatásoktól és 43 százalékban a táplálkozástól és életviteltől függ.

Vagyis, nem mindegy, hogy mit, hogyan és mennyit eszünk!

 

Üdvözlünk a Cafeblogon! Belépés Regisztráció Tovább az nlc-re!